KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16144274
nr 1614 4274
Folke Jupiter
(1913-1979), Sverige
Oljemålning, Vid Hoburgen, Gotland. Signerad. Olja på pannå, 22x35 cm, yttermått inklusive ram: 28x40 cm
Folke Jupiter, född 1913 i Visby, död 1979, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 22 april 2024
kl 20:59:28
500 kr
800 kr
150 kr
200 kr (Budbetjänt)
250 kr
300 kr (Budbetjänt)
350 kr
400 kr (Budbetjänt)
1.200 kr
1.300 kr (Budbetjänt)
1.400 kr
Folke Jupiter
Läs mer om Folke Jupiter